Gry planszowe dla dorosłych zyskują coraz większą popularność (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/15-najlepszych-gier-towarzyskich-na-prezent). O jakości danej gry świadczy wiele czynników: poziom skomplikowania rozgrywki, zasady rywalizacji, jakość wykonania i oczywiście przemyślana fabuła. Jedną z najpiękniejszych planszówek dostępnych na rynku jest gra “Na skrzydłach” autorstwa Elisabeth Hargrave, wydana przez firmę Rebel. To świetny pomysł na prezent, tym bardziej, że firma wypuściła dwa dodatki do tej gry: “Ptaki Oceanii” i “Ptaki Europy”. Dzięki temu będziemy mieć inspirację, co można podarować przy kolejnej okazji.

Daj się porwać pędowi powietrza – fenomen gry planszowej Na skrzydłach

O co chodzi w rozgrywce? Gracze wcielają się w ornitologów, którzy zbierają karty z symbolami ptaków i rozwijają własne rezerwaty w lesie, na łące i na bagnach. W tym czasie realizują też założone cele i rywalizują z innymi uczestnikami gry, kto zdobędzie więcej punktów na koniec rozgrywki.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to niezwykle piękna szata graficzna tej planszówki. Każda ze 170 kart ptaków jest ze szczegółami namalowana oraz zawiera krótką informację o gatunku tego ptaka. Dodatkowo w grze towarzyszą nam starannie wykonane elementy: kostki, żetony, miniaturowy karmnik czy drewniane jajka ptaków. W grze może brać udział do 5 osób, bo tyle planszy dla graczy znajdziemy w zestawie. W pudełku znajduje się też obszerna instrukcja, która dokładnie objaśnia zasady gry. Początkowo wydają się one nieco skomplikowane, ale już po pierwszej rozgrywce wszystko staje się jasne. Kolejną olbrzymią zaletą tej gry, jest jej nieprzewidywalność – prawie nigdy nie wiadomo kto wygra i która strategia się sprawdzi. Scenariusze i sama mechanika gry, są tak oryginalne, że można w nią grać setki razy, a mimo to się nie nudzić.

Co znajdziemy w wersji podstawowej gry “Na skrzydłach”?

Ciężkie, solidnie wykonane pudełko z piękną ilustracją zawiera:

  • 5 plansz,
  • aż 170 kart ptaków z kolorowymi, przepięknymi ilustracjami i ciekawostkami,
  • żetony i drewniane jajka,
  • kostki akcji,
  • karty bonusowe,
  • żetony celów,
  • planszę celów,
  • kartonowy karmnik do rzucania kośćmi oraz 5 specjalnych kości pożywienia,
  • plastikową tackę na karty,
  • instrukcję i załącznik oraz notes punktacji.

Grę można wzbogacić dodatkowo o dwa dodatki “Ptaki Europy” i “Ptaki Oceanii”, które zawierają karty z nowymi umiejętnościami, a przez to kolejne warianty gry.

Już gdy bierzemy do ręki pudełko gry planszowej “Na skrzydłach”, zadziwia nas jego ciężar i solidne wykonanie. Gwarantujemy, że tak samo nie zawodzi zawartość, a gra zapewni wiele wieczorów doskonałej rozrywki i kreatywnej rywalizacji.

Tabela autorstwa freepik - pl.freepik.com